Skvělé umístění Adély Bezroučkové na prvním turnaji v Olomoucké šachové lize

13.10.2023 21:17

Ve čtvrtek 12.10.2023 se v Olomouci konal první turnaj v rámci Olomoucké šachové ligy dětí.

Turnaj pořádá Richard Biolek a je určen pro mladé šachové naděje s max.elem do 1200.

Pro přerovskou 11.letou šachovou naději Adélu Bezroučkovou to byl první šachový turnaj a obstála v něm na výbornou.Adélka se šachu věnuje od dubna 2023 , během několika měsíců a pravidelných treninků on-line  a v šachovém klubu TJ Spartak Přerov se stále zdokonaluje ve hře.

V kategorii turnaje "první liga" které se zůčastnilo 10 hráčů (7 hochů,3 dívky) Hrálo se 5 kol švýcarským systémem,2x15 minut bez přídavku.

Adélka Bezroučková po odehraných 5.kolech obsadila celkově  skvělé druhé místo se ziskem 4bodů/5 partií,v hodnocení dívek byla první.V turnaji se musela sklonit jen před uměním zkušenějšího vítěze Hájka.

Předvedená hra i soustředěnost jsou velkým příslibem pro další turnaje,které se budou konat každý měsíc.Velkou motivací pro vítěze "první ligy"je  postup do kategorie "extraliga"a možnost si zahrát další pěkné partie.