Šachový svaz olomouckého kraje
krajský přebor olomouckého kraje – 2011/2012
ÚVODNÍ ZPRÁVA
Losovací schůze Krajského přeboru družstev se uskutečnila dne 17. září 2011 v Olomouci.
Soupis týmů (rating je počítán z 8 ratingově nejsilnějších hráčů):
1. LOKO Zábřeh 1952
2. SK Prostějov 2082
3. TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2137
4. SK ROŠÁDA Prostějov 1876
5. ŠK Loštice 1804
6. T.J. Sokol Šumperk B 1940
7. TJ Sokol Skalička 1967
8. TJ Spartak Přerov 1973
9. Sigmia Olomouc 2013
10. TJ UNEX ŠK Uničov 1983
11. ŠK MKZ Šternberk 1862
12. TJ Sokol Přemyslovice 2008
Adresář kapitánů a zástupců (v pořadí dle čísel losu):
- Kapitán: Opravil Karel, Skalička 35, 78901 Zábřeh, T: 583412751, M:604595214, karel.opravil@centrum.cz
Zástupce: Reichl Roman, Žerotínov 5, 78901 Zábřeh, M: 737442000, reichl.roman@tiscali.cz
- Kapitán: Virgler Karel, Waitova 17, 79601 Prostějov, M: 776241447, karel.virgler@seznam.cz
Zástupce: Meissel Karel, Holandská 2, 79601 Prostějov, M: 737621573, karelmeissel@seznam.cz
- Kapitán: Lužík Libor, Šumavská 6, 78701 Šumperk, M: 604670660, luziklibor@seznam.cz
Zástupce: Kopecký Roman, Na výsluní 349, 78814 Rapotín, M: 774447334, rokope@seznam.cz
- Kapitán: Dvořák Vladimír, Dolní 28, 79601 Prostějov, M: 721747512, dvorakvladimirek@seznam.cz
Zástupce: Tichý Miroslav, Tylova 36, 79601 Prostějov, M: 724811664, mirim008@seznam.cz
- Kapitán: Oliverius Roman, nám. Míru 119, 78983 Loštice, M: 731021127, oliverius@mujmejl.cz
Zástupce: Klička Pavel, Slunečná 1, 78983 Loštice, M: 608723321, adam1@cmail.cz
- Kapitán: Čížek Petr, K Lužím 301, 78813 Vikýřovice, M: 736637787, czk.ptr@seznam.cz
Zástupce: Reichmann Pavel, Fibichova 13, 78701 Šumperk, M: 605470149, pavel.re@volny.cz
- Kapitán: Vozák Jaromír, Skalička 164, 75352 Skalička, M: 608367823, vozak@viol.cz
Zástupce: Musil Vítězslav, Zahradní 1267, 75131 Lipník n. B., M: 775771206, vitezslav.musil@cuzk.cz
- Kapitán: Filouš Jiří, Lančíkových 32, 75000 Přerov, TZ: 581233172, M: 606585317, jiri.filous@seznam.cz
Zástupce: Štec František, U tenisu 25, 75000 Přerov, TB: 581208190
- Kapitán: Smékal Zdeněk, Kmochova 10, 77900 Olomouc, M: 603973078, smekal.zdenek@seznam.cz
Zástupce: Ondruch Jiří, Valašská Bystřice 309, M: 777042205, jiri.ondruch@rb.cz
- Kapitán: Švéda Jiří, Olomoucká 221, 78391 Uničov, M: 736222614, jirci.navratil@seznam.cz
Zástupce: Axman Oldřich, Mohelnická 1126, 78391 Uničov, M: 731013555, namxa@seznam.cz
- Kapitán: Procházka Stanislav, Na vyhlídce 26, 78501 Šternberk, M: 724111513, standa.prochazka@atlas.cz
Zástupce: Šuba Miroslav, Mladějovice, M: 728223973, subici@tiscali.cz
- Kapitán: Štaffa Lubomír, 79851 Přemyslovice 462, T:582378127, M:777899502, lubomir.staffa@seznam.cz
Zástupce: Ošťádal Josef, 79851 Přemyslovice 380
Vedoucí soutěže: Přikryl Tomáš, Růžová 30, 75124 Přerov-Vinary,
TZ: 581268217, M: 604653149, tomas@pro.cz
Hrací místnosti (v pořadí dle čísel losu):
- Kulturní dům Zábřeh na Moravě, 1. patro, ul. ČSA 1
- Klubovna SK Prostějov, Sportovní 1 (1. poschodí), vchod od tenisových kurtů
- Stadion Velké Losiny (klubovna)
- Hanušovická pivnice, ul. Palackého 4, Prostějov
- Kulturní dům, Hradská 1, Loštice
- Klubovna ŠO, Temenická 5, Šumperk (u prodejny Mounfield, 1. patro nad knihovnou)
- Hospůdka U Bagarů, Skalička 27
- Loděnice Spartaku Přerov, Bezručova 4 (u Bečvy)
- Skautský dům, Holická 31/19, Olomouc
- Oblastní pečovatelská služba, Gymnazijní 237, Uničov
- MKZ, Masarykova 20, Šternberk
- Sokolovna v Přemyslovicích
Rozlosování soutěže (všechna utkání začínají v 9:00 hod.):
1. kolo - 02.10.2011
LOKO Zábřeh - TJ Sokol Přemyslovice
SK Prostějov - ŠK MKZ Šternberk
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - TJ UNEX ŠK Uničov
SK ROŠÁDA Prostějov - Sigmia Olomouc
ŠK Loštice - TJ Spartak Přerov
T.J. Sokol Šumperk B - TJ Sokol Skalička
2. kolo - 23.10.2011
TJ Sokol Přemyslovice - TJ Sokol Skalička
TJ Spartak Přerov - T.J. Sokol Šumperk B
Sigmia Olomouc - ŠK Loštice
TJ UNEX ŠK Uničov - SK ROŠÁDA Prostějov
ŠK MKZ Šternberk - TJ Sokol Lázně Velké Losiny
LOKO Zábřeh - SK Prostějov
3. kolo - 13.11.2011
SK Prostějov - TJ Sokol Přemyslovice
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - LOKO Zábřeh
SK ROŠÁDA Prostějov - ŠK MKZ Šternberk
ŠK Loštice - TJ UNEX ŠK Uničov
T.J. Sokol Šumperk B - Sigmia Olomouc
TJ Sokol Skalička - TJ Spartak Přerov
4. kolo - 27.11.2011
TJ Sokol Přemyslovice - TJ Spartak Přerov
Sigmia Olomouc - TJ Sokol Skalička
TJ UNEX ŠK Uničov - T.J. Sokol Šumperk B
ŠK MKZ Šternberk - ŠK Loštice
LOKO Zábřeh - SK ROŠÁDA Prostějov
SK Prostějov - TJ Sokol Lázně Velké Losiny
5. kolo - 11.12.2011
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - TJ Sokol Přemyslovice
SK ROŠÁDA Prostějov - SK Prostějov
ŠK Loštice - LOKO Zábřeh
T.J. Sokol Šumperk B - ŠK MKZ Šternberk
TJ Sokol Skalička - TJ UNEX ŠK Uničov
TJ Spartak Přerov - Sigmia Olomouc
6. kolo - 15.01.2012
TJ Sokol Přemyslovice - Sigmia Olomouc
TJ UNEX ŠK Uničov - TJ Spartak Přerov
ŠK MKZ Šternberk - TJ Sokol Skalička
LOKO Zábřeh - T.J. Sokol Šumperk B
SK Prostějov - ŠK Loštice
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - SK ROŠÁDA Prostějov
7. kolo - 29.01.2012
SK ROŠÁDA Prostějov - TJ Sokol Přemyslovice
ŠK Loštice - TJ Sokol Lázně Velké Losiny
T.J. Sokol Šumperk B - SK Prostějov
TJ Sokol Skalička - LOKO Zábřeh
TJ Spartak Přerov - ŠK MKZ Šternberk
Sigmia Olomouc - TJ UNEX ŠK Uničov
8. kolo - 12.02.2012
TJ Sokol Přemyslovice - TJ UNEX ŠK Uničov
ŠK MKZ Šternberk - Sigmia Olomouc
LOKO Zábřeh - TJ Spartak Přerov
SK Prostějov - TJ Sokol Skalička
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - T.J. Sokol Šumperk B
SK ROŠÁDA Prostějov - ŠK Loštice
9. kolo - 26.02.2012
ŠK Loštice - TJ Sokol Přemyslovice
T.J. Sokol Šumperk B - SK ROŠÁDA Prostějov
TJ Sokol Skalička - TJ Sokol Lázně Velké Losiny
TJ Spartak Přerov - SK Prostějov
Sigmia Olomouc - LOKO Zábřeh
TJ UNEX ŠK Uničov - ŠK MKZ Šternberk
10. kolo - 18.03.2012
TJ Sokol Přemyslovice - ŠK MKZ Šternberk
LOKO Zábřeh - TJ UNEX ŠK Uničov
SK Prostějov - Sigmia Olomouc
TJ Sokol Lázně Velké Losiny - TJ Spartak Přerov
SK ROŠÁDA Prostějov - TJ Sokol Skalička
ŠK Loštice - T.J. Sokol Šumperk B
11. kolo - 01.04.2012
T.J. Sokol Šumperk B - TJ Sokol Přemyslovice
TJ Sokol Skalička - ŠK Loštice
TJ Spartak Přerov - SK ROŠÁDA Prostějov
Sigmia Olomouc - TJ Sokol Lázně Velké Losiny
TJ UNEX ŠK Uničov - SK Prostějov
ŠK MKZ Šternberk - LOKO Zábřeh
Sestavy týmů (číslo, titul, příjmení, jméno, nELO, FELO, narození, označení CHV):
1. LOKO Zábřeh
1 Opravil Karel 2072 2068 02.10.1960
2 Zapletal Jiří 2116 2146 22.09.1962 H
3 Růžička Milan 2070 2067 16.01.1969 H
4 Vicenec Roman 1990 2037 01.07.1965 H
5 Reichl Roman sr. 1866 1866 04.01.1963
6 Hájek Milan 1819 0 24.06.1964 H
7 Krahula Pavel 1825 0 27.04.1971
8 Kropáč Zdeněk 1748 0 18.08.1958
9 Horák Jiří 1644 0 03.12.1971
10 Koryčánek Jaromír 1857 0 05.11.1951
11 Ondráček Martin 1787 1799 14.06.1978
12 Novák Petr 1754 0 09.03.1962
13 Matějček Jiří 1728 1750 04.04.1949
14 Milfort Václav 1547 1611 07.08.1943
15 Kubíček Martin 1507 1499 06.08.1973
16 Reichl Roman jr. 1508 0 02.05.1987
17 Horák David 1492 0 05.11.1981
18 Šamšula Jiří 1478 0 21.02.1964
19 Reichl Luboš 1305 0 30.06.1992
2. SK Prostějov
1 Závůrka Roman 2186 2166 31.05.1975
2 Sýkora Jan 2121 2149 15.03.1973
3 Vláčil Vladimír 2011 2039 20.08.1949
4 Fiala Jiří 1930 2003 26.06.1949
5 Meissel Karel 1833 0 15.09.1952
6 Trunda Otakar 1973 1933 06.07.1988
7 Mlčoch David 2173 2146 07.07.1985
8 Lasák Radek 2096 2067 16.08.1973
9 Virgler Karel 1899 1927 27.01.1948
10 Jančík Rostislav 1831 0 03.12.1968
11 Dočekal Aleš 1820 1805 03.04.1986
12 Hyrman Oldřich 1718 0 21.07.1924
13 Kubina Felix 1639 0 28.12.1937
14 Adamčík Martin 2167 2177 08.09.1965
15 Londin Milan 1000 0 07.01.1971
3. TJ Sokol Lázně Velké Losiny
1 IM Žilka Štěpán 2518 2517 11.11.1988 H
2 IM Stratil Ladislav 2370 2369 10.06.1968 H
3 Malý Marek 2052 1996 30.09.1993
4 Gnida Patrik 2029 1887 25.06.1995
5 Alfimov Igor 1943 1888 21.06.1995 H
6 Hastík Svatopluk 2040 2038 08.02.1947
7 Vaculík Jakub 1855 1783 31.03.1997
8 Kopecký Roman 1914 1914 22.09.1975
9 Lužíková Nicola 1768 1781 18.01.1996
10 Bureš Vladimír 1985 2144 02.12.1974
11 Doležel Jiří 1941 0 30.06.1957
12 Lužík Libor 1587 1698 18.10.1973
13 Frnka René 2159 2193 02.11.1973
4. SK ROŠÁDA Prostějov
1 Dvořák Vladimír 2080 2027 29.07.1954
2 Tichý Miroslav 1999 2000 28.03.1976
3 Pavel Richard 1945 0 04.02.1958
4 Vaculka Pavel 1870 1797 17.12.1976
5 Stančík Jaroslav 1000 0 26.06.1976
6 Bureš Michael 1693 0 16.11.1996
7 Zajíček Tomáš 1713 0 11.07.1999
8 Snášel Michal 1735 0 20.09.1992
9 Kyselý Pavel 1709 0 13.11.1975
10 Gorba Tomáš 1750 0 20.12.1967
11 Jodl Daniel 1822 0 31.07.1994
12 Gorba Matěj 1590 0 12.04.1995
13 Anděl Miroslav 1808 0 20.09.1957 H
14 Zatloukal Lukáš 1621 0 30.07.1985
15 Vičarová Veronika 1610 0 13.01.1993
5. ŠK Loštice
1 Volek Karel 1955 1960 27.06.1957 H
2 Čábelka Rolf 1915 1943 09.04.1980
3 Klička Pavel 1878 0 04.12.1965
4 Odstrčil Jan 1834 1869 07.12.1990
5 Oliverius Roman 1720 0 07.06.1967
6 Dočekal Milan 1680 0 05.11.1946
7 Fojt Jiří 1750 0 03.10.1953
8 Bálek Jiří 1552 0 19.10.1977
9 Odstrčil Jiří 1699 0 30.08.1984
10 Rábek Vlastimil 1679 0 09.02.1968
11 Koleniak Marek 1623 0 20.07.1977
12 Zapletal Miroslav 1456 0 07.04.1962
13 Kofránek David 1502 0 07.12.1976
14 Šipka Jiří 1637 0 13.01.1964
15 Vařeka Jiří 1612 0 04.03.1934
16 Havlíček Tomáš 1439 0 09.08.1981
17 Faulhammer Filip 1000 0 16.07.1993
18 Oliveriusová Iva 1000 0 04.07.1997
6. T.J. Sokol Šumperk B
1 Čížek Petr 1856 0 12.04.1984
2 Kočí Slavomír 1972 0 11.03.1966
3 Sohr Vladimír 2082 2079 07.02.1966 V
4 Doležel Jaromír 2053 2083 20.12.1960 V
5 Bém Josef 1898 0 28.11.1948
6 Pavlů Jiří 1848 1893 03.04.1938
7 Klimeš Jiří 1978 1990 26.09.1947
8 Švécar František 1827 0 27.03.1960
9 Reichmann Pavel 1832 1867 20.11.1939
10 Slavík Miroslav 1778 0 15.08.1933
11 Bártová Šárka 1589 1521 25.04.1992
12 Kubelka Pavel 1657 0 15.09.1943
13 Sedlačík Pavel 1000 0 05.06.1984
14 Kostecký Jan 1568 0 18.11.1991
15 Novák František 1250 0 22.06.1969
16 Voráč Jiří 1699 0 13.05.1955
17 Ondráček Jan 1686 0 16.05.1989
7. TJ Sokol Skalička
1 Kozák Petr 2126 2133 05.04.1978
2 Štverák Milan 2054 2058 26.04.1957
3 Tsiligkaridis Kyriakos 2107 2139 10.05.1949
4 Musil Vítězslav 1989 2005 15.04.1952
5 Pospíšil Ludvík 1953 1978 07.06.1934
6 Vozák Jaromír 1906 1822 21.03.1967
7 Orava Milan 1839 0 19.07.1958
8 Bednář Martin 1750 1776 01.04.1990
9 Vozák Lukáš 1729 0 26.07.1995
10 Vykopal Jan 1764 0 27.01.1962 H
11 Vaculík Petr 1707 0 06.01.1966 H
12 Dragón Pavel 1701 0 02.07.1953
13 Vinklárek Antonín 1665 0 02.02.1965
14 Svoboda Jaroslav 1720 0 05.01.1963
8. TJ Spartak Přerov
1 Jemelka Jan 2008 2004 07.05.1974
2 Štec František 1953 2075 18.10.1938
3 Petr Jiří 1958 1891 25.10.1988
4 Pospíšil Ignác 1925 0 19.05.1949 H
5 Vlatten Andre 0 2056 05.02.1969 C
6 Lukša Zdeněk 1914 1985 31.05.1975 H
7 Nečesaný Zdeněk 1891 0 24.11.1926
8 Filouš Jiří 1760 0 16.09.1941
9 Čechál Martin 2016 1954 17.07.1971 H
10 Harašta Zdeněk 1956 0 15.09.1945
11 Vágner Marek 1750 0 03.09.1978
12 Čechovský Hynek 1678 0 21.02.1970
13 Šneidr Michal 1643 0 23.08.1979
14 Čechovský Zdeněk 1653 0 20.05.1938
15 Geryk Milan 1649 0 03.08.1932
16 Kympergr Vojtěch 1626 1631 21.08.1932
17 Šťastný Petr 1461 0 21.11.1963
18 Klimecký Tomáš 1415 0 27.04.1976
19 Poljak Marian 1389 0 03.02.1998
9. Sigmia Olomouc
1 Trávníček Petr 2096 2165 14.04.1943 H
2 Sonter Matthew 0 2158 26.10.1982 C
3 Fiala Vlastimil 2056 2025 08.11.1959 H
4 Maláč Pavel 1996 0 13.06.1949
5 Kučera Jiří 2032 2035 19.03.1965
6 Lenobel René 1928 0 06.09.1971
7 Molnár Jiří 1918 1851 19.12.1966 H
8 Ondruch Jiří 1869 0 08.06.1979
9 Kramář Vladimír 1866 0 10.08.1949
10 Růžička Marek 1832 0 25.01.1979
11 Ševčík Miroslav 1799 0 24.07.1982
12 Nekovář Evžen 1921 0 14.04.1946
13 Smékal Zdeněk 1916 1941 16.05.1970
14 Kodym Pavel 1719 0 23.08.1952
15 Fibrich Zdeněk 1708 0 06.05.1952
16 Kopčil Ondřej 1703 1716 06.11.1983
17 Minařík Lubomír 1703 0 03.11.1952
18 Novák Miroslav 1499 1506 08.09.1947 H
19 Mistrík Martin 1000 0 08.02.1978
20 Křížan Michal 1364 0 29.02.1984
10. TJ UNEX ŠK Uničov
1 Navrátil Jiří jr. 2017 2047 10.09.1997
2 Švancara Petr 2110 2137 24.11.1968 H
3 Navrátil Jiří sr. 2098 2140 24.11.1966
4 Filipík Jaroslav 1978 2047 07.01.1946
5 Švéda Jiří 1963 1900 23.01.1951
6 Axman Oldřich 1962 1961 19.04.1951
7 Kočí Ladislav 1920 1946 18.08.1951
8 Navrátilová Alena 1775 1710 30.09.1974
9 Henrik Albert Preiser 1818 1851 06.04.1946
10 Pop Ladislav 1708 0 11.02.1948
11 Filipík Jan 1748 0 15.10.1952
12 Urbášek Josef 1662 0 27.01.1942
13 Richter Nikola 1000 0 25.08.1975
11. ŠK MKZ Šternberk
1 Dosoudil Miroslav 1970 0 17.04.1955
2 Zapletal Milan 1940 0 01.07.1949
3 Telařík Radek 1876 0 13.07.1978 H
4 Hejnar Petr 1860 0 28.06.1966 H
5 Skácel Ondřej 1755 1811 09.08.1995
6 Šuba Miroslav 1793 0 01.10.1963
7 Brückner Michal 1694 0 12.12.1981
8 Maďar Vladimír 1712 1726 16.04.1955
9 Fišer Miloš 1741 1770 19.01.1955
10 Opletal Josef 1668 0 18.10.1963
11 Procházka Stanislav 1782 0 07.10.1952
12 Spurný Ladislav 1634 1661 15.10.1973
13 Pospíšil Marek 1250 0 05.07.1974
14 Khun Radoslav 1473 0 09.10.1994
15 Vymětalík Ivo 1922 1998 25.12.1983
12 TJ Sokol Přemyslovice
1 Matoušek Petr 2097 2129 05.08.1971 H
2 Spurný Ondřej 2061 2023 03.05.1975 H
3 Švéda Lubomír 1915 0 25.11.1971
4 Zapletal Jiří 1947 1937 31.03.1995
5 Spurný Antonín 1915 1938 21.05.1949
6 Popelka Josef 2073 2056 19.01.1956
7 Hájek Zdeněk 1915 1934 29.10.1992
8 Trávníček Vladimír 1997 0 01.05.1955
9 Štaffa Lubomír 2055 0 23.06.1959
10 Prucek Ladislav 1878 1891 21.04.1962
11 Šubert Josef 1782 0 06.08.1956
12 Ošťádal Josef 1839 0 27.08.1960
13 Navrátil Josef 1808 1952 15.10.1942
14 Brablec Leoš 1718 0 25.10.1956
- Zástupce domácího družstva je povinen neprodleně po skončení utkání, nejpozději však do 18. hodiny hracího dne sdělit telefonicky nebo e-mailem výsledek utkání, včetně rozhodčího a výsledků na jednotlivých šachovnicích vedoucímu soutěže, event. ho upozornit na další informace zapsané v zápise o utkání.
- Rozhodčího na utkání deleguje domácí družstvo. Rozhodčí před utkáním kromě jiného zkontroluje soupisky obou družstev a u hostujících hráčů zkontroluje povolení mateřského oddílu k hostování, které musí být přiloženo k soupisce. Rozhodčí by měl být kvalifikovaný a pokud možno nehrající.
- Vzhledem k tomu, že výsledky budou započteny na FIDE ELO, družstva (domácí) budou archivovat nejen originály zápisů o utkání (Rozpis 5.4.), ale i originál zápisů odehraných partií.
Tomáš Přikryl
vedoucí soutěže
Úvod